Liepu pamatskolas 4. klases projektu nedēļas darbs!

FaceBook  

liepu pamatskolas 4 klases projektu nedas darbs 13022018 6 20180226 1910352030

Lai Latvijas republikas 100-gadu jubilejas gaidās izpētītu ļoti svarīgu tēmu “Mana Latvija – mana Dzimtene”, mūsu klases skolēni izvēlējās interesantu metodi – interviju. Mūsu mērķis bija praktiskajā ceļā apgūt jaunas zināšanas par mūsu Dzimteni. Mums radās iespēja tikties ar mūsu Ozolaines pagasta cilvēkiem. Viņu viedoklis par mūsu valsti, dzimto vietu un jēdzienu-Dzimtene bija ļoti svarīgs priekš mums.

Violeta Kuzņecova:“Es gribu pastāstīt visiem cilvēkiem savus iespaidus par mūsu darbu. Pirmdien, projektu nedēļas sākumā, mēs izrunājām, kādi ir interviju veidi, kā vadīt interviju un sastādījām intervijas jautājumus. Trenējāmies intervēt viens otru, un otrdiena bija interviju diena. Mēs apmeklējām Ozolaines pagasta pārvaldi”.

liepu pamatskolas 4 klases projektu nedas darbs 13022018 1 20180226 1234098416Viktorija Kozlovska:“Pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs pastāstīja mums par pārvaldes darbu un parādīja visas telpas, kā arī pastāstīja daudz jaunu un interesantu faktu par mūsu pagastu. Priekš mums pat bija sagatavota aktivitāte – anketa ar jautājumiem par pagastu. Mēs izpildījām uzdevumus, un mūsu darba rezultātus pārbaudīja galvenā grāmatvede un uzlika zīmogu pagasta pārvaldnieks Edgars Blinovs. Bija iespēja iepazīties arī ar speciālistu darbā ar jaunatni- Ilgu. Mums ļoti patika”.


liepu pamatskolas 4 klases projektu nedas darbs 13022018 3 20180226 1680141322

Veronika Anosova: “Man ļoti patika tikšanās ar Ozolaines pagasta pārvaldes vadītāju. Edgars Blinovs atbildēja uz mūsu intervijas jautājumiem un arī uzcienāja mūs ar garšīgu piparmētru tēju ar medu un cepumiem. Tur strādā ļoti laipni cilvēki. Paldies par tikšanos!”
Aleksejs Kuzņecovs: “Pēc tam mēs braucām uz pagasta Tautas namu. Tur mūs sagaidīja Tautas nama vadītāja - Santa Ostaša. Mēs uzzinājām par lielisko Valērija Prokofjeva izstādi ”100 sejas Latvijai”. Šajā izstādē bija arī mana fotogrāfija. Mums pastāstīja par pasākumiem, kas drīzumā norisināsies Tautas namā, un uzcienāja ar konfektēm”.
liepu pamatskolas 4 klases projektu nedas darbs 13022018 4 20180226 1809647781

Diāna Pozdņaka: “Apmeklējām Ozolaines pagasta pirmsskolas iestādi “Jāņtārpiņš”. Mēs ļoti priecājāmies, ka atgriezāmies savā bērnudārziņā, kur mācījāmies, kad bijām pavisam maziņi. Mums bija daudz siltu atmiņu par šo vietu”.
Agnese Kozlovska: “Es intervēju bērnudārza vadītāju Valentīnu Mališevu. Man bija ļoti interesanti uzzināt par mūsu Dzimteni no pieaugušajiem cilvēkiem, kuri dzīvo mūsu pagastā”.
Darja Kuzņecova: ”Liepu pamatskolā mēs runājām ar skolas vadītāju Gaļinu Bogdanovu un latviešu valodas skolotāju Inesi Kokoreviču. Intervējām arī mūzikas un latviešu valodas skolotāju Ināru Blinovu. Sanāca parunāt arī ar skolēnu pašvaldības prezidenti Lauru Greiškāni, kā arī katrs mūsu klases skolēns mājās intervēja savus vecākus”.
liepu pamatskolas 4 klases projektu nedas darbs 13022018 8 20180226 1262794048

Maksimilianas Savickis: “Mūsu intervijā bija jautājumi: Vai Jūs uzskatāt sevi par mūsu valsts patriotu? Vai Jūs mīlat savu Dzimteni un kāpēc? Ar ko, Jūsuprāt, Latvija atšķiras no citām valstīm pasaulē? Kāds, Jūsuprāt, ir visskaistākais Latvijas apskates objekts? Ko Jūs gribētu mainīt mūsu valstī? Kāpēc? Kā Jūs plānojat svinēt mūsu Dzimtenes 100-gadi?”
Kristaps Kaupers: “Mūsu Dzimtene - ir mūsu māja, mūsu vecāki, mūsu zeme. Latvijā ir daudz skaistu vietu un dzīvo labi cilvēki. Mēs mīlam savu Dzimteni! Mēs ļoti labi prezentējām sava darba rezultātus un bijām apmierināti ar padarīto darbu”.
liepu pamatskolas 4 klases projektu nedas darbs 13022018 7 20180226 1913101210

Var mācīties no mācību grāmatām, lasīt informāciju internetā un enciklopēdijās, bet var parunāt ar cilvēkiem un mācīties no viņiem, dzirdēt daudzu dažādu cilvēku atbildēs vispārcilvēciskās vērtības, līdzīgus vārdus par dzīves jēgu un gudrību. Es uzskatu, ka metode - intervija bija ļoti veiksmīgi apgūta, un iegūtās zināšanas par Dzimteni uz ilgu laiku paliks ne tikai skolēnu prātos, bet arī sirdīs. Paldies visiem, kas mūs atbalstīja un atrada laiku tikties ar skolēniem un padalīties ar savām zināšanām un labām domām. Paldies!

Ludmila Vinogradova
Liepu pamatskolas 4. klases skolēni un klases audzinātāja


 

Kalendārs

AFIŠA

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

80


Gramatas Kampishkimuza logo


logo BAKA


alaas
 

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2020