Ozolaines pagasta pārvalde
Liepu pamatskola
Skulptūra Metāla Ozols
Bekšu ciems
Laizānu parks


Kas ir sikspārnis un ko mēs no tā varētu iemācīties!

FaceBook  

sikspasnirs

8. oktobrī mūsu pagasta projekta “Dabas vērtību saglabāšana un aizsardzība Ozolaines pagastā ilgtspējīgas vides kontekstā” ietvaros Liepu pamatskolā tika organizēta tikšanās ar Daugavpils LU biologu Aināru Pankjānu. Viņš novadīja nodarbības “ Iepazīstam sikspārņu pasauli”.

siksparnis

Ļoti aizraujoši, divu nodarbību laikā mēs tikām iepazīstināti ar sikspārņu pasauli. Mēs uzzinājām, ka Latvijā mīt 16 sikspārņu sugas, ka tuvākās lielākās kolonijas ir Daugavpils cietoksnī (tur arī ir izveidots sikspārņu centrs) un Lūznavas muižā. Daļa no tiem kā putni aizlido uz dienvidiem. Sikspārni-vampīri nav asinssūcēji, bet asinslaizītāji. Augēdājiem sikspārņiem ir kopīga ar cilvēkiem slimība - alkoholisms. Viņi meklē nobriedušus augļus, lai dabūtu sulu-alkoholu.
Lielākais sikspārnis ar spārnu platumu ir cilvēka augumā (1,70 m). Sikspārņi guļ ar galvu uz leju, tāpēc ka viņiem vajag nokrist (vismaz 0,5 m), lai paceltos gaisā. Viens sikspārnis vienus nakts laikā var apēst 400 odu ar eholokācijas palīdzību. Sikspārņus nedrīkst aiztikt (Latvijā visi ir aizsargājami!) un ņemt ar kailām rokām (var iekost!) - tikai cimdos! Un visbeidzot, sikspārņiem vienmēr viss ir labi, tāpēc ka viņiem ir viens brīvs pirksts – īkšķis, kurš ir pacelts visu laiku uz augšu!
Daži skolēni pielaikoja sikspārņa kažoku, lai uzzinātu, kādā garumā jābūt pirkstiem, lai lidotu.
Nodarbību beigās mūs gaida pārsteigums: vislielāko vaboļu kolekcija un dzīvi Madagaskaras prusaki un simtkājīši. Nācās cīnīties pret bailēm, lai paņemtu tos rokās!
Liels paldies par saņemtajām emocijām un iegūtajām zināšanām!

Ar pateicību projekta vadītājiem,
bioloģijas skolotāja Rita Koroļkova un 5.-9. klases skolēni.

Kalendārs

AFIŠA

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

Identitātes Grāmata 2021


Gramatas Kampishki


80 muza logo


alaas
 

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2021