Ozolaines pagasta pārvalde
Liepu pamatskola
Skulptūra Metāla Ozols
Bekšu ciems
Laizānu parks


Liepu pamatskolas sākumskolas skolēnu ekskursija Rīgā

FaceBook  

20190430 153255

Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma” Liepu pamatskolas 1.- 4.klases skolēniem bija iespēja apmeklēt Latvijas galvaspilsētu – Rīgu.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skolēniem tika piedāvāta muzejpedagoģiskā programma “Orientējies muzejā”– interaktīva izglītojoša nodarbība muzejā. Nodarbības sākumā skolēni tika iepazīstināti ar muzeja ekspozīciju, pievēršot viņu uzmanību tam, no kādiem materiāliem ir gatavoti mākslas darbi un kā tie rotāti. Skolēni uzzināja, kas ir lietišķā māksla un kādas ir tās dažādās izpausmes. Ekspozīcijā iekļauti darbi no visām 7 muzeja kolekcijām - keramikas un porcelāna, stikla, tekstila, ādas, koka, metāla un dizaina. Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti arī ar informāciju par muzeja ēku – bijušo Sv. Jura baznīcu, senāko saglabājušos mūra ēku Baltijā. Otrajā nodarbības daļā skolēniem spēles veidā tika doti dažādi uzdevumi. Sadaloties grupās, skolēni salika puzli, aizpildīja krustvārdu mīklu, meklēja ekspozīcijā darbus pēc dotiem fragmentiem un noslēgumā veica radošo uzdevumu. Muzejā skolēni ar interesi un aizrautību iepazinās ar mākslas darbiem, aktīvi uzdeva jautājumus.

20190430 145024
Skolēni ielūkojās Latvijas Universitātes Botāniskā dārza dzīlēs un iepazinās ar Latvijas un pasaules augu valsts daudzveidību. Gids ekskursijas laikā pastāstīja par interesantākajām dārza ekspozīcijas daļām – tropu, subtropu un tuksnešu augiem, ārstniecības un ūdensaugiem, indīgajiem augiem. Netika aizmirsti arī krāšņie ziedaugi, kuriem pavasarī ir ziedēšanas laiks– acālijas, rododendri, magnolijas. Skolēnu īpašo interesi un sajūsmu izraisīja LU Botāniskā dārza Tauriņu māja. Vairāki skolēni atzina, ka pirmo reizi dzīvē apmeklēja Botānisko dārzu. Vēlāk atpakaļceļā uz Rēzekni skolēni aktīvi dalījās ar iespaidiem par augiem un par skaistajiem tauriņiem, ko redzēja ekskursijā.

20190430 121007
Skolēni apmeklēja vienu no nozīmīgākajiem arhitektūras objektiem Rīgā – TV torni. Televīzijas tornis ir ne tikai augstākā celtne Baltijā, augstākais TV tornis visā Eiropas Savienībā, nozīmīgs pilsētbūves objekts ar lielu vēsturisko nozīmi, bet arī Latvijas TV un starptautisko tehnoloģiju un sakaru centrs. Skolēni ar aizrautību apskatīja Rīgas pilsētas panorāmu no TV torņa skatu laukuma. Gids skolēniem pastāstīja par ieplānotiem TV torņa un laukuma rekonstrukcijas darbiem.
Skolēni secināja, ka pateicoties projektam “Latvijas skolas soma” viņi ieguva jaunas zināšanas, jaunus iespaidus, jaunu pieredzi un atzinās, ka brauciens uz Rīgu ir viens no vislabākajiem notikumiem viņu skolas dzīvē.

Ludmila Vinogradova
Liepu pamatskolas skolotāja

Kalendārs

AFIŠA

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

Identitātes Grāmata 2021


Gramatas Kampishki


80 muza logo


alaas
 

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2021