Ozolaines pagasta pārvalde
Liepu pamatskola
Skulptūra Metāla Ozols
Bekšu ciems
Laizānu parks


Par grants ceļu pretputekļu apstrādi

FaceBook  

magnijs3

Šogad, sakarā ar ilgstošu sausumu, ir izveidojusies situācija, kad pašvaldības grants ceļi put pastiprināti. Ozolaines pagasta pārvalde ir apzinājusi tos ceļus, kuriem primāri būtu nepieciešama pretputekļu apstrāde ar (MgCl) magnija hlorīdu. Un tie ir:


magnijs2

Nr.7603 "A13 - Ritiņi - V581",
Nr.7604 "Bumbiški-Kivki-Balbiši",
Nr.7605 "Balbiši-Rubuļi-Gaiduļi",
Nr.7609 "Rubuļi-Križevņiki-Škvarki",
Nr.7613 ""Ritiņi-Krūmkalne".
Grants ceļu posmu kopgarums, kam paredzēta apstrāde ar pretputekļu materiālu, sastāda 3,22 km. Kaisīšana ar magnija hlorīdu (bišofīts) uz grants ceļiem notiek ar intervāliem - ceļu posmos ar intensīvāku satiksmi, gar blīvāk apdzīvotām vietām.
Iepriekšēja ceļa seguma laistīšana nav nepieciešama, pretputekļu materiāla kaisīšana tiek veikta ar Ozolaines pagasta pārvaldes traktortehnikas palīdzību un ar smilts kaisītāju.
magnijs

Nokļūstot uz grants ceļa magnija hlorīds absorbē mitrumu no gaisa un ilgstoši notur to uz ceļa. Tam piemīt tāda īpašība kā higroskopiskums (spēcīga spēja absorbēt mitrumu pat no samērā sausa gaisa). Bišofīts nodrošina maksimālu ceļa seguma mitrumu. Tas neļauj putekļiem pacelties un ilgstoši palikt gaisā. Salīdzinājumā ar ūdeni, šis mitrumu absorbējošais efekts nodrošina lielāku putekļu slāpēšanu, turklāt bišofīts pagarina ceļa ekspluatācijas laiku, nodrošinot augsnes stabilizāciju. Jāatzīmē, ka magnija hlorīds nav kaitīgs nedz cilvēkiem, nedz dzīvniekiem, nedz apkārtējai videi.
Izdevumus par magnija hlorīda iegādi sedza Rēzeknes novada pašvaldība.

magnijs1

Kalendārs

AFIŠA

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

80


Gramatas Kampishkimuza logo


logo BAKA


alaas
 

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2020