Ozolaines pagasta pārvalde
Liepu pamatskola
Skulptūra Metāla Ozols
Bekšu ciems
Laizānu parks


Visa laba Jāņu zāle.....

FaceBook  

InaraBlinova

Tautasdziesmās un citos folkloras materiālos sastopam ticējumus, par Zāļu vakarā un Jāņu naktī plūktajiem augiem - jāņuzālēm, kurām piemīt neparasts, maģisks spēks un spēcīga ārstnieciska iedarbība. Tādējādi rodas ticējumi par Jāņu nakts neparasto burvības spēku.

Lai gan „visa laba Jāņuzāle”, tomēr katrā Latvijas novadā ir savas, „īstās” jāņuzāles Kurzemē un Zemgalē tā ir madara, Latgalē divšķautņu asinszāle, Vidzemē biškrēsliņš un dievkociņš. Taču visā Latvijā par „īstajām” jāņuzālēm uzskata sarkano un balto āboliņu, papardes, ozollapas un kalmes.
Neskatoties uz to, ka maģiskais jāņuzāļu vākšanas laiks ir pagājis, jūnijs un jūlijs mūs aicina savākt savas visveselīgākās, visskaistākās, vissmaržīgākās zālītes, kuras noderēs ziemas vakaros, lai sasildītos, lai iedzertu kadu tasīti pēc pirtiņas vai pirms gulētiešanas, vai, vienkārši „veselības sakopšanai”.
Tāpēc būsim čakli un tuvākajā laikā savāksim un izžāvēsim zālītes, kuras tūlīt, tūlīt sāks ziedēt- liepziedus, asinszāli, pelašķus, ugunspuķi, meža zemenes ar visām odziņām, piparmētras, kliņģerītes, kaķpēdiņas, mārsilu, nātres un vēl daudzas, daudzas citas. Informāciju ko un ar kādu zālīti „dakterēt” var meklēt interneta lappusēs.
Izmantosim katru vasaras dienu, lai papildinātu D vitamīna krājumus, lai nostiprinātu imunitāti un galu galā lai priecātos par katru rasaini dzidro saullēktu un ugunīgi burvīgo saulrietu. Lai mums visiem skaista un bagāta vasara.

Ināra Blinova
Folkloras kopas „Zeiļa” vadītāja

Kalendārs

AFIŠA

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

80


Gramatas Kampishkimuza logo


logo BAKA


alaas
 

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2020