• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bezmaksas piekļūve LETONIKA.LV datubāzēm!

letonika

Ozolaines pagasta bibliotēkā ikvienam interesentam bezmaksas ir pieejama uzziņu un tulkošanas sistēma www.letonika.lv, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju. Letonika piedāvā meklēt un strādāt ar informāciju, kas atrodama 11 enciklopēdijās u.c. uzziņu resursos, 13 vārdnīcās (tulkojošās, skaidrojošās, terminoloģijas), kā arī kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem. Datubāzē pieejami pilnteksti ap 200 latviešu literatūras literārajiem darbiem un valodas atbalsta krātuve ar palīgmateriāliem latviešu valodai. Letonika.lv kalpo kā ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā.

Lasīt tālāk ...

Par darbinieku atvaļinājumiem!

No š.g. 28.03. līdz 10.04. iestādes „Maltas pagastu apvienība” vadītājs Edgars Blinovs atradīsies atvaļinājumā. 
Atvaļinājuma laikā vadītāju aizvietos struktūrvienības „Silmalas pagasta pārvalde” vadītājs Jānis Laizāns.

No š.g. 11.04. līdz 24.04. Ozolaines bibliotēkas vadītāja Veronika Lazareva atradīsies atvaļinājumā. 
Atvaļinājuma laikā vadītāju neaizvietos neviens.

25. marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena!

25.03.2022

Aprit 73.gadi kopš traģiskā notikuma, kad 1949. gada 25.martā no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu.
Daudzi no viņiem, tostarp sievietes, sirmgalvji un bērni dzimtajā Latvijā vairs neatgriezās – daļa novārga un aizgāja bojā koncentrācijas nometnēs un mūža nocietinājumus, daļa – palika uz mūžiem Sibīrijas sniegos.
Šajā dienā Latvijas valsts karogus rotā sēru lentes, bet izsūtīto radinieki, izsūtīšanu piedzīvojušie un mājās atgriezušies cilvēki, kā arī pārējie iedzīvotāji piemin baigos notikumus, tajos cietušos tautiešus un viņu sūros likteņus.
Par ozolainiešu skarbajiem likteņiem lasiet grāmatas „Ozolzīles zīmē” no 275.lpp.

Prieks darīt to, kas patīk...

aija

Mēs katrs šo pasauli redzam caur savu prizmu... Ir cilvēki, kas skaisto saskata lietās, kurām citi nemaz nepievērš uzmanību... Bet ir cilvēki, kuri vienkāršas lietas paņem rokās un pārvērš tās par kaut ko brīnišķīgu, piepildītu ar sirdssiltumu, ko ieliek ik lietā, kam pieskaras viņu rokās... Un ar mīlestību radīts roku darbs apgaro gan pašu darītāju, gan skatītāju, gan saņēmēju...
Viens no tādiem cilvēkiem, kas prot „uzburt skaistumu no nekā”, ir Alija Protoseviča. No 22.marta un līdz 1.maijam Ozolaines Tautas nama foajē būs apskatāma Alijas ādas rotu izstāde, kur katra rotaslieta ir meistares 100% roku darbs. 8.martā Alija viesojās Ozolaines Tautas namā un ne tikai atveda izstādes eksponātus, bet darbojās radoši ar Ozolaines Tautas nama kolektīviem, sagādājot svētkus pašdarbnieku kolektīvu dalībniekiem, kuri citkārt- svētku reizēs ir tie, kas strādā, nevis ļaujas svētku pasākuma baudīšanai. Tā mīlestība, gaišums, sirsnīgā aura un sirdssiltums, kas izstaro no Alijas, burtiski apbūra radošo darbnīcu dalībnieces, kuras vēl joprojām atceras smaidīgo meistari ar vissiltākajām sajūtām. Tāpēc, piesakot jauno, Ozolaines Tautas namā apskatāmo, izstādi „Mazliet neparastas rotas...”, radās vēlme iepazīstināt ne tikai ar Alijas darbiem, bet arī ar pašu māsklinieci...

Lasīt tālāk ...

AFIŠA

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

Aptaujas reuzltati

Identitātes Grāmata 2021


OZOLAINES KARTE


Gramatas Kampishki muza logo


alaas
 

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
 
 

Cookies

Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2022