Liepu pamatskolas aktualitātes

Ģerbonis

31.05.2022. plkst.9.30., Liepu pamatskolā notiks svinīgs pasākums ”SKOLAS LEPNUMS”.Tas ir tradicionāls pasākums, kurā tiks godināti skolēni, kuri mācību gada laikā piedalījās mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un dažādās skatēs, un līdz ar to cēluši skolas godu.

No 2022. gada 18. maijā 9. klases skolēniem sākas eksāmenu laiks, kurā audzēkņiem būs jāparāda sava zināšanu bagāža, kas iegūta visa mācību procesa laikā. Šogad skolēni kā parasti kārto 5 eksāmenus kopā ar Maltas vidusskolas 9. klases audzēkņiem. Pirmais eksāmens bija valsts valodas centralizētais eksāmens (18.05.2022.). Tālāk savas prasmes un iemaņas zināšanās būs vēl jāparāda- krievu valodas (24.05.2022), matemātikas (27.05.2022.), angļu valodas (01.06.2022.) un Latvijas vēstures (07.06.2022.) eksāmenos. Gribam novēlēt audzēkņiem veiksmi, pacietību, izturību!

9.klases absolventu izlaiduma vakars Liepu pamatskolā notiks 2022.gada 10.jūnijā plkst. 15.00.

Lasīt tālāk ...

Liepu pamatskolas 4. klases skolēni ekskursijā Līvānos!

20220422 114443

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, aprīļa beigās 4. klases skolēni devās braucienā uz Līvānu stikla un amatniecības centru, Stikla pūšanas darbnīcu. Ekskursijas mērķis – apmeklēt Līvānu stikla un amatniecības centra nodarbību “Līvānu stikla stāsti”. Nodarbībā tika dota iespēja iepazīties ar stikla fabrikas vēsturi, kā arī apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju un stikla pūšanas darbnīcu.
Līvānu stikla ekspozīcijā izvietoti eksponāti, kas ražoti Līvānu stikla fabrikā, zaigojot visās varavīksnes krāsās. Šī ir vienīgā šāda veida ekspozīcija Baltijā.

Lasīt tālāk ...

Sakopts Laizānu parks

DSC 0197

Liepu pamatskolas visu klašu skolēni 28.04.2022 un 29.04.2022. Laizānu parkā rīkoja Lielo talku, ar mērķi sakopt teritoriju ap savu skolu. Par talkas paveikto runā fotogrāfijas!

Lasīt tālāk ...

Liepu pamatskolas skolēni ekskursijā Ludzā!

IMG 20220426 100206

Dabā ir iestājies pavasaris-ir atlidojuši gājputni, izplaukušas pirmās pavasara puķes un dienas kļuvušas siltākas un ievērojami garākas. Pavasaris ir atnācis arī skolas vecuma bērniem, kad blakus mācību pienākumiem ir vairāk dažādu ārpusstundu aktivitāšu.
Saulainā aprīļa rītā Liepu pamatskolas 5.-9.klašu skolēni devās ekskursijā uz Ludzu. Noskaņojums visiem bija lielisks, jo skolēni devās ekskursijā pirmo reizi pēc ilgāka pārtraukuma. Mēs devāmies uz Ludzas Novadpētniecības muzeju. Visi skolēni tika sadalīti divās grupās-kamēr viena grupa piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā ‘’Viduslaiki Ludzas novadā’’, tikmēr otra grupa gida pavadībā iepazinās ar pilsētas kultūrvēsturiskajām vietām. Abās nodarbībās skolēni uzzināja daudz vērtīgas un izsmeļošas informācijas. Lai gan daudzi skolēni Ludzā ir bijuši daudzas reizes, viņi nezināja faktus par pilsētas ievērojamākajām vietām.

Lasīt tālāk ...

Ekskursija uz Aglonu

963EC36C D652 4F38 ADB2 D15F68567F35

Maltas vidusskolas struktūrvienības Liepu pamatskolas 1-3. klases skolēni 21. aprīlī devās ekskursijā programmas “Skolas soma” ietvaros uz Aglonas maizes muzeju praktisko nodarbību. Ekskursijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar maizes muzeja vēsturi un maizes cepšanas tradīcijām un ticējumiem, kā arī iepazinās ar latviešu etnogrāfijas zīmēm, kuras varēja apskatīt uz muzeja eksponātiem. Praktiskajā nodarbībā skolēni no iepriekš sagatavotas mīklas, paši ar savām rokām, veidoja savu īpašo maizes formu un atstāja kādu no etnogrāfijas zīmēm uz tās. Skolēnus iepazīstināja ar maizes tapšanas ceļu, no graudu iesēšanas līdz miltu ieguvei, un to kā no miltiem gatavo mīklu un cep maizīti. Tika pamācīts, kā uzvesties pie galda, kā veidot cieņpilnu attieksmi pret pārtikas produktiem. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja pagaršot rudzu maizi, medu un tēju. Skolēni izprata maizes lomu dzīvē un to, ka rudzu maize ir nozīmīgs kultūras mantojums. Skolēniem ļoti patika praktiskā nodarbība, kas paliks atmiņā uz ilgu laiku. Ar lielu baudu garšojām svaigi ceptu maizi ar tēju un medu. Katrs guva bagātu pieredzi sava kultūras mantojuma saglabāšanā un tradīciju turpināšanā. Liels paldies Aglonas maizes muzeja saimniecēm par īpašo atmosfēru un viesmīlīgo uzņemšanu.

Lasīt tālāk ...

Cookies

Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2022