Tatjana Arseičenkova- skolotāja un godājama seniore!

FaceBook  

A.Arsejcenkova

Oktobra sākums ir zīmīgs ar vairākiem starptautiski svinamiem svētkiem- 1. oktobrī tiek atzīmēta vispasaules veco ļaužu diena, bet 2.oktobrī kalendārs vēstīja par Skolotāju dienu. Svētku tematikai atbilstoši, šoreiz par oktobra numura galveno personu esam izvēlējušies skolotāju un bijušo Liepu pamatskolas direktori Tatjanu Arseičenkovu, kura šobrīd bauda pelnītu atpūtu seniores kārtā.

sieviesu diena un ozolaines pagasta lepnums 40 20160307 1145256156

2016.gadā Tatjana saņēma arī Ozolaines pagasta augstāko apbalvojumu-“Ozolaines pagasta lepnums”. Cilvēki, kuri pieteica kundzi lepnuma balvai, par viņu rakstījuši tā: “Daudzus gadus, līdz pat aiziešanai pelnītā atpūtā, Tatjana strādāja gan par matemātikas skolotāju, gan par direktora vietnieci mācību darbā, gan arī par skolas direktori. Bija stingra, prasīga kā pret sevi, tā arī pret skolēniem un kolēģiem. Ļoti aktīvi iesaistījās sabiedriskajā darbā. Arī pēc aiziešanas pelnītā atpūtā darbojas sabiedrības labā. Ļoti daudzi ciemata un pagasta iedzīvotāji griežas pie viņas pēc palīdzības dažādās dzīves situācijās un viņa nekad nevienam nav atteikusi. Ļoti stipras gribas sieviete, spējīga pārvarēt vislielākās dzīves likstas. Ļoti mīl savu mazmeitu, lepojas ar viņu, ir labākās draudzenes. Laba rokdarbniece. Izšuj brīnišķīgas dabas gleznas.”
Šoreiz devāmies ciemos pie Arseičenkova kundzes personīgi, lai aprunātos ar viņu un uzzinātu ko vairāk par šo interesanto un cienījamo cilvēku.

Arsejcenkova2

Cik ilgs ir Jūsu darba stāžs pedagoga amatā un cik ilgi jau atrodaties pensijā?
Nostrādāju par pedagogu apaļus 40 gadus un pensijā atrodos jau gadus 8.
Kāpēc Jūs izvēlējāties tieši skolotājas profesiju?
Savulaik bija grūti izvēlēties starp mediķa un skolotājas profesiju. Manā laikā darbojās tāds “Mācību ražošanas kombināts”, kurā es mācījos un bija jāizvēlas mācību novirziens kādā no piedāvātajām specialitātēm- medmāsa, atslēdznieks vai virpotājs. Gribēju apgūt atslēdznieka arodu, taču mamma man ļoti lūdza iemācīties medmāsas iemaņas, pamatojot šo vēlmi ar to, ka viņa kādreiz būs veca, slima un meita varēšot viņu profesionāli aprūpēt un ārstēt. Tā nu es saņēmu specialitāti “Medmāsa”, turklāt beidzu skolu ar izcilību. Tolaik vairāki ārsti mēģināja mani pierunāt iet mācīties uz Medicīnas institūtu, bet beigu beigās izvēlējos iet pedagoģijas ceļu, jo ļoti mīlēju bērnus. Jau skolā pati mazākajām klasēm biju pionieru vadītāja, organizēju viņiem ekskursijas, pārgājienus, dažādus pasākumus. Šis darbs man ļoti patika, tāpēc nolēmu savu profesijas izvēli saistīt ar bērniem arī nākotnē.
Arseicenkova1

Kas pamudināja kļūt tieši par matemātikas un ģeogrāfijas skolotāju?
Man pašai skolā ļoti patika fizika, matemātika un ģeogrāfija. Uz ģeogrāfiem sākotnēji neaizgāju mācīties tikai tāpēc, ka ģeogrāfiju varēja studēt tikai Pēterburgā, bet ģimenes finanses neļāva vecākiem mani izglītot tik tālu no mājām. Savukārt Veļikije Luki institūtā bija fizikas-matemātikas katedra, un tas nebija tālu no mājām, tāpēc pirmā izglītība tika iegūta tieši tur un tieši fizikas-matemātikas virzienā. Ģeogrāfijas skolotājas sertifikātu saņēmu vēlāk- 1993.gadā Latvijā un pēc tā ģeogrāfiju mācīju skolēniem vēl 20 gadus. Īstenībā uzskatu, ka ģeogrāfija un matemātika ir savstarpēji ļoti saistīti priekšmeti- jo arī ģeogrāfijā ir jārēķina mērogi, attālumi u.c. Skolēni mani vairāk mīlēja kā ģeogrāfijas skolotāju, jo matemātikā un fizikā es biju stingra, prasīju zināt vielu, bet ģeogrāfijā “atlaidu grožus vaļīgāk”, ļāvu bērniem atslābināties, mācību procesam piegāju radošāk, ģeogrāfija bija manas sirds priekšmets.
Arsejcenkova3

Kādas spilgtas atmiņas nāk prātā no skolotāja dzīves?
Patiesībā visu dzīvi uz skolu gāju ar lielu prieku un nekad neesmu nožēlojusi savu izvēli. Kādreiz, kad biju pazaudējusi balsi un tā rezultātā ilgi slimoju, biju aizdomājusies, uz kādu profesiju varētu pārprofilēties, ja nu kas... Ilgi domāju, bet tā arī neatradu savai profesijai aizvietotāju!
Man ļoti patika strādāt tieši ar lauku bērniem, nerāvos uz pilsētas skolām. Visu dzīvi centos darīt un darboties ar viņiem tā, lai lauku bērni neatpaliktu, nebūtu sliktāki un apdalītāki par pilsētniekiem. Organizēju braucienus uz teātri, vedu viņus ekskursijās, gulējām teltīs un daudz ko citu domāju, lai mūsu bērniem būtu viss tas pats un tikpat interesanti, kā pilsētniekiem. Teātri paši spēlējām, iestudējām izrādes. Arī skolotājus kolektīvā izvēlējāmies tādus, kuri bērniem spēj daudz ko dot. Izklausīsies skarbi, bet skolotājiem tā arī teicu- ja 3 gadus esi nostrādājis un neesi panācis disciplīnu, met pie malas skolotāja amatu un pārkvalificējies, kamēr vēl nav par vēlu un kamēr savi nervi nav sabeigti.
Arī medicīnas joma nekur tālu neatkāpās no manis un savā pedagoga mūžā nepārtraukti biju ar to saistīta, jo medmāsas skolā tajā laikā nebija, bet skolotājiem un skolēniem traumas, slikta pašsajūta gadījās nereti. Nu tad visi jau zināja, pie kā griezties pēc palīdzības...
Kā Jums šķiet, vai mūsdienu skolēni atšķiras no tiem, kādi bija 10,20,30 gadus atpakaļ?
Pilnīgi atšķiras, viņi ir absolūti citādi! Šobrīd priekšplānā ir izvirzījušās bērna tiesības, nevis pienākumi. Bet esmu stingri pārliecināta- kamēr cilvēkam nav pienākumu, viņš nevar saņemt tiesības un personību nevar izveidot bez ierobežojumiem. Mazs bērns ir plastilīns, no kura var izveidot visu, ko vēlies. Un labus cilvēkus, labas personības jāveido jau no bērnības.
Arseicenkova4

Kā patreiz paiet Jūsu ikdiena?
Jāsaka godīgi, ka man laika visam nepietiek! Gribu darīt daudz vairāk, paspēt vairāk, bet laika ir tik, cik ir. Agrāk izšuvu daudz, tagad redze ir pasliktinājusies un neizšuju, bet adu gan. Protams, labprāt konservēju ziemai gardumus, lasu grāmatas, labprāt internetā meklēju dažāda veida interesējošu informāciju un komunicēju internetā. Ar lielāko prieku apmeklēju koncertus.
Pastāstiet vairāk par saviem hobijiem!
Patīk minēt krustvārdu mīklas, īpaši burtu mīklas un sudoku. Vēl jo vairāk tad, kad ir slikta pašsajūta un fiziski nav spēka neko darīt, labprāt ņemu rokās mīklas un risinu, jo šādai nodarbei vēl spēka pietiek un tas palīdz aizmirst, ka nejūties labi. Internetā patīk meklēt ko interesantu. Protams, pie hobijiem jāmin arī dārza darbi, konservēšana... Un adīšana- adu dāvanām, bērniem, mazbērniem un tas kalpo arī kā labs antistresa līdzeklis. Vispār- daudz darāmā! Šobrīd man laiks skrien ātrāk, kā tas bija skolā strādājot!
Jūs, kā ģeogrāfijas skolotāja un cilvēks, kurš aizraujas ar ģeogrāfiju, noteikti esat daudz ceļojusi...
Taisnība, esmu ļoti daudz ceļojusi, labprāt ceļotu arī tagad, bet veselība vairs neļauj tālu braukt un lidot... Padomju laikos ir apceļota PSRS teritorija- gan organizētās ekskursijās, gan ar skolas kolektīvu un skolēniem, gan ar savu ģimeni. Tālākie punkti, kuros esmu bijusi, ir Krima, Volgograda, bet vispār ir būts daudz kur- Čehija, Polija, Vācija, Slovākija... Patiesībā katrs ceļojums ir spilgts notikums manā dzīvē, katra jauna, skaista vieta nes “kaudzi” emociju! Arī skolēniem, organizējot ekskursijas, centos viņus vest uz skaistām vietām, lai viņi redz un iemācās novērtēt skaistumu!
Vai ir kāda valsts, vieta, uz kuru ļoti sapņojat aizbraukt?
Visu dzīvi esmu sapņojusi aizbraukt uz Baikālu, uz Uzbekistānas seno pilsētu Samarkandu. Vēl gribētu aizbraukt uz slaveno Lādogas ezeru un tā Valaamas salu, kur atrodas ļoti ievērojams klosteris. Kopā ar vīru sapņojam pabūt slavenajā Drēzdenes gleznu galerijā.
Ar kādiem paņēmieniem Jūs sevi lutināt? Kas Jūs padara laimīgu?
Mani iedvesmo un man ļoti patīk uzņemt viesus, satikt visus mīļos. Patīk aiziet uz kādu labu koncertu. Patīk sevi palutināt ar šokolādes gabaliņu. Patīk paskatīties kādu skaistu, labu filmu. Īsti vienas mīļākās nav, to ir daudz, bet galvenokārt izvēlos skatīties filmas par mīlestību, jo uzskatu, ka pasauli vada mīlestība.
Arseicenkova5

Kāds ir Jūsu dzīves moto?
Dzīvot, elpot un palīdzēt cilvēkiem!
Ko Jūs gribētu novēlēt pagasta iedzīvotājiem?
Būt aktīvākiem, nepaiet garām, būt laipnākiem un labsirdīgākiem vienam pret otru!

Ar Tatjanu Arseičenkovu sarunājās Santa Ostaša!

ozolaine Jauns ieraksts:"Jaungada pasākumi Ozolaines pagastā!" https://t.co/4LAr0NaxUe
ozolaine Rēzeknes novadā izvērtēs administratīvo izdevumu efektivitāti;Aktuāli! https://t.co/Sn0IoBMZBB
ozolaine Jauns ieraksts:"AICINĀM UZ CIRKA IZRĀDI!" https://t.co/YTuZr0dqGd
ozolaine Notiek pagasta ceļu ziemas uzturēšanas darbi! https://t.co/43s96UPQ45
ozolaine Jauns ieraksts:"Andrejdienas pasākums Dricānos" https://t.co/q6Ll6sgfgy
ozolaine Iznācis @ozolaine bezmaksas informatīvā izdevuma OZOLAINE.LV pēdējais 2017.gada numurs! Lasiet… https://t.co/rgadWwWLTv
ozolaine Jauns ieraksts:"Liepu pamatskola aicina topošos pirmklasniekus!" https://t.co/2SpdEfAdjK
ozolaine Jauns ieraksts:"Aplikācija „MOBIO.lv”" https://t.co/NAG5y1syJW
ozolaine RT @ltvpanorama: Latvijā arī turpmāk varēs lietot vecā tipa gāzes balonus. https://t.co/XHOXjFtN7g https://t.co/rzf6eB7Pdp
ozolaine Ozolaines Tautas nama Senioru interešu pulciņš “Uguntiņa” ir uzsācis vērienīgo darbu- @ozolainehttps://t.co/JSSpW82uhN
ozolaine Aicinām 08.12.2017., plkst.8.00 Ozolaines TN apmeklēt pasākumu “Izbraukuma veselības izstabu”!… https://t.co/6VelGOMpB9
ozolaine Jauns ieraksts:"Aicinām uz NŪJOŠANAS nodarbībām!" https://t.co/FQoWEiR8tE
ozolaine Daudz laimes - LATVIJA! 🇱🇻 Foto: Eva Krēsla no Rēzeknes novada fotoplenēra “Rudens… https://t.co/IywZ5TzOz0
ozolaine Jauns ieraksts:"Notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienas svinībās" https://t.co/CwEVtklMt5
ozolaine 2017.gada 28.novembrī plkst.13.00 un papildseans plkst.16.00 īsfilmas “Reiz Rēzeknē” izrāde… https://t.co/iBKt3axYl2
ozolaine Jauns ieraksts:"Ozolaines Tautas namā notika 1. Rēzeknes novada senioru klubu salidojums" https://t.co/InMdJ8Vm7p
ozolaine Jauns ieraksts:"Paziņojums par Centrālās ielas posma remontdardu pabeigšanu" https://t.co/A9Iz2ye3wz
ozolaine Šodien, 2017.gada 4.novembrī aprit gads, kopš Ozolaines pagasta pārvalde ir pārcēlusies no Bekšu… https://t.co/EFErS21mKH
ozolaine Iznācis 2017.gada Ozolaines pagasta pārvaldes bezmaksas informatīvā izdevuma OZOLAINE.LV… https://t.co/9wr959ELc9
ozolaine RT @OZOjaunatne: Rīt 02.11. 15:00 notiks OzO helovīns, kurā kopā spēlēsim spēles, skatīsimies tematisku multfilmu… https://t.co/2sJDuwPXBH
ozolaine Aicinām pieteikt kandidātus Ozolaines pagasta augstākajam apbalvojumam “Ozolaines pagasta… https://t.co/69C1nctKDV
ozolaine 2017.gada 3.novembrī Ozolaines Pirmsskolas izglītības iestādes “JĀŅTĀRPIŅŠ” vecāko grupu bērni… https://t.co/HXllgdjKe6

Pasākumu kalendārs

Afiša

 lv100

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

 


 

muza logo


 

logo BAKA


alaas
RTA

BTA2017


zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasts 2016