Baltā galdauta svētki Bekšos
Plāksne pie Valsts prezidenta iestādītā ozola Bekšos
Liepu pamatskolas ēka Laizānu sādžā
Ozolaines Pirmskolas izglītības iestāde JĀŅTĀRPIŅŠ


Laizānu parks kļuvis bagātāks par 70 jauniem kokiem un krūmiem

FaceBook  

DSC 0622

Grimoņi Aurea Baltais, grimoņi Sibirica Baltais, vilnainās irbenes, pulkstenīšu forsītijas, gludie kārkli Nana, parastie vītoli Bullata, egles Dundanga – kopskaitā 70 jauni krūmu un koku stādiņi Meža dienu ietvaros piektdien tika iestādīti Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Laizānu parkā.

IMG 9955
Pēc pana Benislavska pasūtījuma 19. gadsimta beigās izveidotais parks 4,5 ha platībā ar koku alejām un dīķiem ir kļuvis par valsts nozīmes dabas pieminekli. Pirms pieciem gadiem ir veikti tā sakopšanas darbi – iztīrīti dīķi, izcirsti krūmi, veco koku ēnā ierīkotas atpūtas vietas un tiltiņi. Parka ainavas daudzveidībai trūka krūmu. Kā atzina vides dizainere un dārzniece Daina Zvejsalniece, Meža dienu laikā paveiktais darbs ir liels ieguvums Laizānu parkam. ,,Parkā pārsvarā ir lielie koki. Tagad ir ienācis zemākais slānis - krūmi, īpaši tas bija vajadzīgs pie dīķiem un skaistā tiltiņa, lai priecētu mūs visa gada garumā. Dīķiem būs dabiskais dzīvžogs, ko var salīdzināt ar rāmi gleznai’’, tā Daina Zvejsalniece.

DSC 0626

Koku un krūmu stādīšana piektdien, 9.oktobrī, notika Latvijas Pašvaldību savienības rīkotā semināra ,,Saimniekosim gudri pašvaldību mežos un parkos!” Meža dienu 2020 ietvaros, uz to Maltas vidusskolas struktūrvienības Liepu pamatskolas ēkā, kas atrodas Laizānu parkā, aicinot pašvaldību pārstāvjus un dabas ekspertus. Semināra dalībnieki ne vien stādīja, bet arī guva jaunas zinības un dalījās pieredzē par meža apsaimniekošanas procesiem, kā arī seno muižu dārzu un parku uzturēšanas tendencēm. Savukārt Liepu pamatskolas vecāko klašu skolēni prezentēja savu veikumu ,,Vai priedīte, vai eglīte!”, stāstot par ieguvumiem ekspedīcijā pa Taudejāņu meža takām, prezentējot jaunizveidoto maršruta lapu ,,Dodies dabā koku medības!’’, lai tā ikviens interesents varētu iepazīt Laizānu parku. Jaunieši bija arī aktīvi stādīšanas darbos.
Meža dienas notika Meža Attīstības fonda projekta ietvaros.

FOTOGALERIJA

VIDEO 

AUDIO

Inga Čekša-Ratniece
Projektu vadītāja

maf logo

 

Kalendārs

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

80


Gramatas Kampishkimuza logo


logo BAKA


alaas
 

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2020